ДОМАЋИНИ ИДУ У ВИШИ РАНГ: У реваншу Липар бољи од Сокола (ФОТО)

• Фудбалери Липара пласирали су се у виши ранг и наредне године играће у ПФЛ Сомбор.

Наиме, они су данас искористили предност домаћег терена и у реванш мечу баража за попуну ПФЛ Сомбор убједљиво су са 3:0 побједили екипу Соко из Нове Гајдобре.

Како је први меч у Новој Гајдобри завршен без побједника 2:2, домаћи фудбалери су и због два постигнута гола у гостима мирније ушли у меч и стрпљивом игром пред сам крај полувремена голом Његоша Несторовића стекли предност од 1:0.

У наставку су гости, екипа тренера Весељка Тривунчића, били под још већим притиском, што су домаћи убрзо искористили, па је у 55. минуту Несторовић дуплирао вођство, а само два минута касније Лука Ковач је ставио тачку голом за коначних 3:0.

Мада је важност утакмице била велика судијски тим (Панчић, Иванишевић, Чугаљ и Бачановић) није имао тежак посао, показан је само један жути картон.

Овом побједом изабраници тренера Душана Мишћевића ставили су тачку на тешку сезону и направили сјајну увертиру за прославу стогодишњице села који су основали солунски добровољци.

Упркос поразу Новогајдобрани су у првој сезони реоснованог клуба оставили сјајан утисак и стекли искуство које ће им бити веома значајно у наредној сезони.

ЛИПАР: Зракић, Ђукић, Мијић, Басарић, Марчетић, Авдаловић, Ковач, Лалић, Шеган, Новаков и Несторовић.
Играли су још: Тутић, Поповић, Пејић, Честић и Живко.
Тренер: Душан Мишћевић

СОКО: Црнчевић, Борковић, Нешковић, Драговић, Стојановић, Гушић, Тасовац, Адамовић, Родић, Адамовић и Ђурић.
Играли су још: Ратковић Д. Дангубић, Комад и Квржић.
Тренер: Весељко Тривуновић

Фотографије: Никола Јаничић

ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ: Текстове са портала Слободна Херцеговина, уз обавезно навођење извора и линк, могу да користе само они сајтови који користе српско писмо.