• О НАМА
  • МАРКЕТИНГ
  • КОНТАКТ
  • АРХИВА СТАРОГ САЈТА
  • УСЛОВИ КОРИШЋЕЊА
facebook
twitter
youtube
google_plus
email
  • АКТУЕЛНО
  • УДРУЖЕЊА
    • КЛУБ ГАЧАНА
    • УДРУЖЕЊЕ ТРЕБИЊАЦА
    • „ХЕРЦЕГОВИНА” ЗРЕЊАНИН
    • Билећани
  • ДОГАЂАЈИ
    • КАЛЕНДАР
  • ЛИЧНОСТИ
  • МАГАЗИН
    • СЦЕНА
    • РИЗНИЦА
    • ЖИВОТ ПЛУС
    • СХ ФОТО
  • СПОРТ
  • АКЦИЈЕ
    • ПОДИГНИМО ПРЕБИЛОВЦЕ
  • КОЛУМНЕ
    • БИЛЕЋКА ТРИЛОГИЈА
    • ОБИЧАЈИ И ВЕРОВАЊА
    • ОНИМА ШТО ПЛАЧУ
    • ХЕРЦЕГОВАЦ У БЕОГРАДУ
  • СХ ФОТО
  • БИЛЕЋКА ТРИЛОГИЈА
НАСЛОВИ
БЕОГРАД, 8. ЈУН 2023. ГОДИНЕ: Не пропустите концерт „Старе Херцеговине“ – најбољег гусларског друштва у Србији
Прегаоци из редова Срба католика у Црној Гори и Србији
Миле Станић: Имена Хрвата и муслимана који су учествовали у одвођењу и убијању Срба у Мостару и околини до почетка 1943. године
Козара: Од Историјске шуме до Националног парка
Законик књаза Данила Првог
БЕОГРАД, 23. МАЈ 2023. ГОДИНЕ: Промоција књиге „Како је почео рат у Босни и Херцеговини 1992.“
Кривична пријава Јелени Ђуровић због распиривања верске и националне мржње
ФУДБАЛСКИ ТУРНИР У ГАЈДОБРИ: Медаље за фудбалере Херцеговца
БЕОГРАД, 27. МАЈ 2023. ГОДИНЕ: Обиљежавање 155. годишњице рођења Алексе Шантића
Народни гуслари, отац и син Момир – Моша и Срђан Авдаловић, његују традицију: Само се српска историја пјева

СХ НА ПРИЈЕМУ ПОВОДОМ 25 ГОДИНА РС: Јубилеј за понос и велику обавезу….(ФОТО)

Posted On 01. 03. 2017.
By : Слободна Херцеговина
Comment: 0
  • Поводом 9. јануара – Дана Републике и 25 година од проглашења њеног првог устава, Представништво Републике Српске у Београду  по трећи пут је организовало свечани пријем.

    Домаћин: Млађен Цицовић позвао сваког појединца да у оквиру својих могућности чува и брани РС

Директор Представништва Републике Српске у Београду Млађен Цицовић рекао је да је 25 година постојања Републике Српске јубилеј који све чини поносним и обавезује да је чувају и бране у оквиру својих надлежности и могућности.

„Двадесетпет година Републике Српске је јубилеј који нас чини поносним, али истовремено и за сваку ту годину више обавезује да је чувамо и бранимо, свако на свој начин и у оквиру својих надлежности и могућности“, рекао је Цицовић.

Поздрављајући у име домаћина високе званице Републике Српске и Србије на пријему у Старом двору у Београду поводом Дана Републике Српске, Цицовић је свима пожелио да понесу лијепе утиске.
Он је гостима поклонио књигу „Дејтонска структура БиХ и правни положај Републике Српске„, на српском и енглеском језику, наводећи да је текст за књигу преузет са званичног сајта предсједника Републике Српске.

Цицовић каже да овај текст аналитичким приступом међународном уговору, којим је у Дејтону створена БиХ као државна заједница два ентитета – Републике Српске и Федерације БиХ, односно заједница држава које су на БиХ пренијеле само дио своје суверености, показује да је Српска, не само старија од БиХ, него и да је као потписница свих анекса Дејтонског споразума стекла високо међународно признање.

Патријарх Српски Иринеј рекао је да је Српска потреба српског народа и да је српски народ у БиХ заслужио да има своју републику.

„Српска је многима трн у оку, али за њу се треба борити„, додао је патријарх Иринеј, који је подсјетио да српски народ на подручју Републике Српске није ту од јуче, него да живи већ стотинама година.

Патријарх је пожелио срећу и напредак српском народу. „Да живе Република Српска и Република Србија“, рекао је патријарх Иринеј.

„Обиљежавамо датум кад је створена, настала и упутила се у тежак живот Република Српска“, рекао је на свечаном пријему предсједник Републике Милорад Додик.
„Република Српска је ових 25 годима разумјела као пут кретања ка својој трајности“, рекао је Додик и подсјетио да су на том путу били многи притисци „да нестанемо као Срби, да немамо језик, ћирилицу и да одједном постанемо Босанци“.

Додик је рекао да је то ситуација као и прије једног вијека када се високи представник звао Калај, а сада Инцко. Изразио је захвалност претходним предсједницима и руководиоцима Републике Српске због борбе за Републику Српску.

„Свих ових година ми смо све више постајали своји. Сви смо уложили своје умијеће да опстанемо, многи су жртвовали свој комодитет и комодитет својих породица да би остварили опстанак и останак Српске“, додао је Додик.

„Без српске државе нема ни српске слободе. Тамо гдје су Срби изгубили државу, изгубили су и своју слободу и постајали мањина.“

Српска је успјешан пројекат српског народа, истакао је предсједник Додик и додао да не могу нестати сјећања на страдања и губитке српског народа.
„Колики би овај народ био да у претходним ратовима није изгубио пола популације“, упитао је предсједник Додик и подсјетио да је српски народ у претходним ратовима на себи носио антифашистичку борбу.

„Ми смо у Српској довољно суверени да можемо да одлучујемо о својим правима“, истакао је Додик и напоменуо да распад Југославије није могао да се деси без формирања Републике Српске.

„За Дејтонски споразум, који је креирала међународна заједница 1995. године, често говоре да је донио мир на ове просторе, али заборављају да кажу да је он успоставио политички систем који је био у основи мира“, нагласио је Додик.

„Међутим, све ове године након тога, кроз политичко насиље високог представника који је имао подршку великих земаља Запада, чинили су све да деградирају Дејтонски споразум. И данас када читате Дејтон видите да је политичка ситуација у БиХ далеко од њега„, рекао је Додик.

Додик је на крају нагласио да је Српској веома важна подршка и разумијевање Србије.

„Ако нас питате, рећи ћемо да желимо да будемо у Србији. А, питаћете нас кад- тад. Српска је у БиХ зато што мора, а не зато што хоће. И тамо гдје хоће – биће“, нагласио је он.

Предсједник Српске је изразио увјерење да је вијек страдања Срба, који је иза нас, формирао основу да 21. вијек, како је истакао, буде вријеме рјешавања српског државног питања.

Међу званицама на пријему су били и предсједник Србије Томислав Николић, Његова светост патријарх српски Иринеј, министри у Влади Србије, премијер Војводине Игор Мировић и посланици парламената Републике Српске и Србије, као и други представници политичког и јавног живота Србије.

Пријему су присуствовали и посланици првог сазива Скупштине Српске Републике Босне и Херцеговине, предсједници академија наука и умјетности Српске и Србије, дипломатског кора Бјелорусије, БиХ и амбасада других пријатељских земаља.

И ове као и претходних година пријему су присуствовале делегације свих 13 херцеговачких удружења у Србији.

ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ СА ХЕРЦЕГОВЦИМА: Митар Ковач, Светозар Црногорац, Спасоје Мучибабић. Весна Вуковић, Жарко Ј. Ратковић и Раде Петровић

Раде Петровић, Светозар Црногорац, Жарко Ј. Ратковић са патријархом Иринејом

Весна Вуковић и Жарко Ј. Ратковић поздрављају домаћине

ПРЕДСЈЕДНИК РС И ЗАМЈЕНИК ПРЕДСЈЕДНИКА КООРДИНАЦИОНОГ ОДБОРА СВИХ ХЕРЦЕГОВАЧКИХ УДРУЖЕЊА: Милорад Додик и Светозар Црногорац

Предсједник Координационог одбоја херцеговачких удружења у Србији и Херцеговаца у Новом Саду: Ђорђо Радојичић

Градоначелник Зрењанина Чедомир Јањић

Благоје Милинић

Млађен Цицовић и Ранко Гојковић

Милан Гутић и Боро Вукајловић

Огњена Марија Ливањска

ТЕМА ПРЕБИЛОВЦИ: Милорад Додик и Миленко Јахура

ХЕРЦЕГОВАЦ ИЗ БАЊАЛУКЕ: Ведран Шкоро

ЧАСТ ОТАЏБИНЕ

Гојко Ђого

Билећани на окупу

ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ: Текстове са портала Слободна Херцеговина, уз обавезно навођење извора и линк, могу да користе само они сајтови који користе српско писмо.


Погледајте сличне вести:



  • ПРЕДСЈЕДНИК ДОДИК НА ПРИЈЕМУ У БЕОГРАДУ ПОВОДОМ ДАНА РС И 26 ГОДИНА ОД ПРОГЛАШЕЊА ПРВОГ УСТАВА: Не смијемо се одрећи историје (ФОТО+ВИДЕО)
    ПРЕДСЈЕДНИК ДОДИК НА ПРИЈЕМУ У БЕОГРАДУ ПОВОДОМ ДАНА РС И 26 ГОДИНА ОД ПРОГЛАШЕЊА ПРВОГ УСТАВА: Не смијемо се одрећи…
  • ЈУБИЛЕЈ ЗА ПОНОС: Млади Херцеговци у Новом Саду 10. пут даровали крв (ФОТО+ВИДЕО)
    ЈУБИЛЕЈ ЗА ПОНОС: Млади Херцеговци у Новом Саду 10. пут даровали крв (ФОТО+ВИДЕО)
  • ПРЕДРАГ САВИЋ: Србија има обавезу да покрене спор против Црне Горе пред Европским судом у Стразбуру
    ПРЕДРАГ САВИЋ: Србија има обавезу да покрене спор против Црне Горе пред Европским судом у Стразбуру
  • ПОВОДОМ ИЗЛОЖБЕ "ВАСКРС СВЕТИЊА": Како је Митрополит Амфилохије од духовне опустјеле земље направио понос православља
    ПОВОДОМ ИЗЛОЖБЕ "ВАСКРС СВЕТИЊА": Како је Митрополит Амфилохије од духовне опустјеле земље направио понос православља
  • ПАТРИЈАРХОВЕ ЧЕСТИТКЕ ПОВОДОМ ЈУБИЛЕЈА: Делегација ДГ "Цар Лазар" на пријему у Патријаршији
    ПАТРИЈАРХОВЕ ЧЕСТИТКЕ ПОВОДОМ ЈУБИЛЕЈА: Делегација ДГ "Цар Лазар" на пријему у Патријаршији
  • ДОДИК НА ПРИЈЕМУ ПОВОДОМ ГОДИШЊИЦЕ ПРОГЛАШЕЊА УСТАВА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ: Има нас довољно да формирамо државу!
    ДОДИК НА ПРИЈЕМУ ПОВОДОМ ГОДИШЊИЦЕ ПРОГЛАШЕЊА УСТАВА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ: Има нас довољно да формирамо државу!
  • ПОЧЕЛИ РАДОВИ ЗА ГРАД СУНЦА: Берни Еклстон диктира услове за Формулу 1 и Велику награду Херцеговине
    ПОЧЕЛИ РАДОВИ ЗА ГРАД СУНЦА: Берни Еклстон диктира услове за Формулу 1 и Велику награду Херцеговине
  • СНСД И ХДЗ ОЧЕКУЈУ ВЕЛИКУ ПОВЈЕДУ: Додик и Човић договорили коалицију након избора
    СНСД И ХДЗ ОЧЕКУЈУ ВЕЛИКУ ПОВЈЕДУ: Додик и Човић договорили коалицију након избора
  • ИЗ РАТНОГ ДНЕВНИКА: Сусрет са митрополитом и владикама на Борачком језеру за Велику Госпојину 1992. године
    ИЗ РАТНОГ ДНЕВНИКА: Сусрет са митрополитом и владикама на Борачком језеру за Велику Госпојину 1992. године
  • НА ПОНОС ТРЕБИЊА И ХЕРЦЕГОВИНЕ: Портрет Јована Дучића краси галерију бесмртника у дому српских књижевника (ФОТО)
    НА ПОНОС ТРЕБИЊА И ХЕРЦЕГОВИНЕ: Портрет Јована Дучића краси галерију бесмртника у дому српских књижевника (ФОТО)
О аутору
  • google-share
Previous Story

ИВАНА ЖИГОН НА СИЈЕЛУ ХЕРЦЕГОВАЦА: Сине, лажу да дивови постоје само у бајци, постоје и у Невесињу! (ФОТО)

Next Story

БЕОГРАД, 6. МАРТ: Трибина на тему ,,Достојевски и Црква: трагање за Христом“

Оставите коментар Одустани од одговора

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

RECENT

POPULAR

COMMENTS

БЕОГРАД, 8. ЈУН 2023. ГОДИНЕ: Не пропустите концерт "Старе Херцеговине" - најбољег гусларског друштва у Србији

Posted On 27. 05. 2023.

Прегаоци из редова Срба католика у Црној Гори и Србији

Posted On 27. 05. 2023.

Миле Станић: Имена Хрвата и муслимана који су учествовали у одвођењу и убијању Срба у Мостару и околини до почетка 1943. године

Posted On 24. 05. 2023.

Списак презимена покатоличених српских породица у Херцеговини

Posted On 06. 11. 2018.

ИСТОРИЈА О КОЈОЈ СЕ ЋУТАЛО: Друго лице "народних хероја"

Posted On 25. 10. 2016.

Кикс бенд - најпопуларнији бенд у Херцеговини (ВИДЕО)

Posted On 23. 11. 2015.

Ја се зовем Николета Милин п...

Posted On 02. 06. 2023.

Мој бивши муж и ја смо раскинули...

Posted On 27. 05. 2023.

Од мужа сам се раздвојила п...

Posted On 24. 05. 2023.

banner

СОЦИЈАЛНЕ МРЕЖЕ

0 Fans
Ауторска права © Слободна Херцеговина, 2013. Сва права су задржана.
 

Loading Comments...