А САД НА КРОВ ЕВРОПЕ: Кошаркаши Србије у Бањалуци као код куће!

• Кошаркаши Србије победили су у Бањалуци Словенију после продужетака са 95:88 у последњој провери пред одлазак на Еуробаскет.

Navijaci-620x350

У препуној хали Борик изабраницима Саше Ђорђевића приређена је спектакуларна атмосфера. Србија је лошије започела меч, током већег дела утакмице била је у заостатку, а Словенија је играла на крилима расположеног Блажича. Ипак, у другом полувремену је Србија почела боље да игра, стигла је резултат и до краја меча је била егал ситуација.

Словенија је имала прилику да реши меч у последњем нападу, али су промашили шут за три поена у последњим секундама, па су се играли продужеци. У додатних пет минута меча Србија је на крилима Немање Бјелице одиграла много боље од ривала и сломила је неугодног противника са 95:88.

Изабраници Александра Ђорђевића забележили су осму победу на припремама за ЕП, уз један пораз, а други пут савладали селекцију Словеније у само два дана, пошто су Змајчеке победили претходно у Љубљани са 79:70.

Репрезентација Словеније врло мотивисано ушла је у дуел и од старта ставила до знања Србији да озбиљно и такмичарски схвата утакмицу. Одбрана српског тима није било на препознатљивом нивоу на почетку сусрета, па су Словенци лако долазили до поена и почетком друге четвртине стекли 14 поена разлике.

Србија је ипак до краја полувремена ухватила резултатски прикључак, те је на одмор отишла са четири поена минуса.

У другом полувремену је Србија заиграла доста боље, у нападу је сјајно функционисао тандем Теодосић-Радуљица, и убрзо је преокренут резултат.

У неизвесном финишу Словенија је имала шут за победу, али је Загорац промашио за три поена и отишло у продужетке, у којима је Србија ипак сломила отпор “жилавог” противника.

Кошаркаши Србије су пре утакмице били на пријему код председника Републике Српске Милорада Додика, који је изабраницима Александра Ðорђевића пожелео много успеха на предстојећем Европском првенству.

Кошаркаши Србије први меч на Европском првенству играју 5. септембра против Шпаније у оквиру Б групе, где су још Немачка, Италија, Исланд и Турска.

СРБИЈА – СЛОВЕНИЈА 95:88 (15:22, 23:20, 28:20, 18:22, 11:4)

СРБИЈА: Теодосић 20, Симоновић 2, Богдановић 2, Бјелица 18, Калинић, Милосављевић 2, Радуљица 16, Ерцег 11, Штимац, Недовић 14, Дангубић, Кузмић 10, Милутинов.

СЛОВЕНИЈА: Јоксимовић 6, Рупник 2, Препелич 12, Блажич 19, Николић, З. Драгић 13, Зупан 3, Балажич 3, Загорац 10, Димец 1, Омић 12, Клобучар 6.

ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ: Текстове са портала Слободна Херцеговина, уз обавезно навођење извора и линк, могу да користе само они сајтови који користе српско писмо.