Широки прејак за Требињце

• Кошаркаши СЛ Леотара уписали су и трећи пораз у Лиги 6 Првенства БиХ – бољи од њих био је и Широки који је у Требињу вечерас славио са убједљивих 72-53 (15-20, 12-18, 14-14, 12-20).

leo-sir-naslovna
Требињци су добро само отворили вечерашњи сусрет, након чега Широки брзо преузима све конце игре у своје руке и утакмицу практично рјешава већ након два периода игре – на полувремену је било +11 за госте из западне Херцеговине.

У преломној трећој четвртини Леотар је заиграо боље, ношен френетичном подршком требињске публике чинило се да може и до преокрета, али захваљујујћу прибраности ривала, који није промашивао важне шутеве – тим Драгољуба Видачића није могао више од равноправних 14-14 у овом периоду.

Без снаге и самопоуздања за већи подвиг, Требињци су се предали у посљедњој четвртини, што гости користе да увећају своју предност, која је средином овог периода достигла и максималних 23 поена.

Најефикаснији у требињском тиму био је Миљан Радисављевић са 14 поена, док су Цветковић и Рикало постигли по 10. Код гостију је Новачић постигао 19 поена.
„Наш проблем у посљедњих неколико утакмица, посебно откако је кренула Лига 6 – је напад. Са педесет постигнутих поена на домаћем терену не може да се побиједи екипа као што је Широки. Нешто ћемо морати да урадимо да то поправимо“, рекао је тренер домаћих Драгољуб Видачић након утакмице.
У наредном колу Лиге за првака СЛ Леотар гостује у Тузли екипи Слободе.
Извор: Радио Требиње/ Р.С.

ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ: Текстове са портала Слободна Херцеговина, уз обавезно навођење извора и линк, могу да користе само они сајтови који користе српско писмо.