HERCEGOVINA SLAVI OLIMPIJSKO SREBRO: Ponosni na Tijanu Bošković!

• Srpkinje su ostale bez zlata, ali su, ipak, osvojile prvu, istorijsku olimpijsku medalju. Kineskinje su, na drugoj strani, po treći put postale olimpijske šampionke – 3:1

sp kraj_620x0

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto je u finalu izgubila od selekcije Kine sa 1:3 (25:19, 17:25, 22:25, 23:25).

Odbojkašice Srbije su ostale bez zlata, ali su, ipak, osvojile prvu, istorijsku olimpijsku medalju. Kineskinje su, na drugoj strani, po treći put postale olimpijske šampionke.

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Tijana Bošković sa 21 poenom, Milena Rašić je poentirala deset puta, dok su Tijana Malešević i Brankica Mihajlović upisale po devet poena. Kinu je do pobede predvodila Ting Žu sa 24 poena.

Izabranice Zorana Terzića su odigrale odličan prvi set i igrom podsetile na utakmice četvrfinala i polufinala, ali i na meč u grupi protiv Kine koji su dobile sa ubedljivih 3:0.

Kineskinje su, međutim, potom zaigrale gotovo bez greške i preokrenule rezultat.

Na početku meča vodila se izjednačena borba, ali odbojkašice Srbije vrlo brzo stigle do pet poena prednosti (12:7) i nisu ih ispuštale do kraja prvog seta.

Drugi set je bio potpuno druga priča, pošto su u tom delu igre Kineskinje bile te koje su diktirale ritam. Odbojkašicama Srbije u tim momentima ništa nije polazilo za rukom, imale su problema s prijemom i nikako nisu uspevale da povežu nekoliko dobrih napada. Kina je u jednom momentu imala i osam poena prednosti (18:10), pa je, na kraju, bez puno problema privela set kraju i izjednačila na 1:1.

Na početku trećeg seta bilo je neizvesno, odbojkašicama Srbije je proradio napad, ali je to trajalo do sredine seta. Kineskinje su tada zaigrale bolje, „odlepile“ su se na 16:10, a potom i na 20:12. Srpske odbojkašice se nisu predavale i uspele su da se u finišu seta, predvođene Milenom Rašić, Tijanom Bošković i Brankicom Mihajlović, približile na samo poen zaostatka, ali nisu uspele da potpuno preokrenu rezultat.

U četvrtom setu se vodila najveća borba. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a nijedna nije imala više od tri poena prednosti. Kineskinje su do ključnih poena za pobedu stigle posle grešaka srpskih odbojkašica. Pri rezultatu 23:23 prvo je Milena Rašić napravila servis grešku, a potom je prijem bio loš, pa su Kineskinje bez problema iskoristile prvu meč loptu.

Bronzanu medalju u Riju osvojile su odbojkašice SAD, koje su u meču za treće mesto pobedile Holandiju sa 3:1.

Novosti.rs

PIŠI ĆIRILICOM: Tekstove sa portala Slobodna Hercegovina, uz obavezno navođenje izvora i link, mogu da prenose samo oni sajtovi koji koriste srpsko pismo