Херцеговачки дерби припао Леотару

• Фудбалери Леотара побиједили су Младост у херцеговачком дербију резултатом 1:0, а једини гол на утакмици у 65. минуту постигао је Павле Сушић. Требињци сачували традицију и лидерску позицију

DSC_7638

Леотар ће тако до сутра и утакмице Слобода МГ –Рудар Приједор имати пет бодова предности и са бодовном залихом дочекати дерби сезоне у Приједору следећег викенда. Леотар је већим дијелом утакмице био за нијансу бољи и заслужено освојио три нова бода на путу ка титулу шампиона и повратку у Премијер лигу БиХ. Ипак, ни једна ни друга екипа не могу заслужити пролазне оцјене за квалитет фудбала који су приказали у овој утакмици.

Прву шансу на утакмици биљежимо у 6. минуту пред голом Леотара, када Владимир Марковић одлично брани ударац Рајка Ђеранића са 5-6 метара. На другој страни четири минута касније Огњен Радуловић је извео корнер са десне стране, лопта је прелетила све играче и дошла до Владимира Тодоровића, који је био усамљен на 5-6 метара, али је слабо захватио лопту и Слободан Гузина је релативно лако зауставио његов ударац. Два сата прије утакмице у Требињу је почела да пада јака киша, која није погодовала играчима, који су имали много проблема са контролом лопте, али су мало пута покушали да искористе клизав терен да угрозе противничког голмана шутевима из даљине.

DSC_7667

У 25. минуту одлична акција Леотара. Срђан Андрић је са центра повукао лопту до шеснаестерца, додао на лијеви бок до Предрага Шешеља, који проналази рупу у одбрани Младости, упошљава Лазара Зечевића, а овај са 5-6 метара шутира у добро постављеног Гузину. Десет минута касније фантастична прилика за Младост. Милош Перовић је извео слободан ударац са десне стране, лопта долази до Новака Сушића, који у паду шутира, а Владимир Марковић сјајно брани и спашава свој гол.

На почетку другог полувремена умјесто Огњена Радуловића у игру улази Мирослав Станић, што ће се показати и као можда преломни моменат утакмице. Од тога момента игра Леотара је добила на живости и продорност по оба бока, преко брзоногих Сушића и Станића. У 50. минуту Павле Сушић одлично центрира са лијеве стране. Бојан Зорановић је био кратак у скоку, а Мирославу Станићу лопту са ноге скида Саво Андрић. Пет минута касније Предраг Шешељ је центирао са десне стране, Бојан Зорановић шутира главом, али Гузина поново сигуран на голу. Гачани су се орјентисали на контранападе, а један од опаснијих виђен је у 63. минуту, када је дубинском лоптом Горановић „Избацио“ Рајка Ћеранића, који је дошао до простора за шут са 20-ак метара, али лопта одлази преко гола. У 65. минуту Леотар је коначно повео. Мирослав Станић је извео слободан ударац са 35 метара, а највиши у скоку био је Павле Сушић, који главом шаље лопту уз саму стативу. Високи Слободан Гузина је у овом случају био прекратак. До краја утакмице нису виђене изгледније прилике. Леотар је одмах након постигнутог гола оборио ритам утакмице и сачувао златна вриједна три бода.

DSC_7647

ЛЕОТАР – МЛАДОСТ   1:0   (0:0)

Требиње – Стадион „Полице“. Гледалаца: 100. Судија: Драган Мејакић (Бања Лука) 6,5. Стријелци: Сушић у 65. минуту за Леотар. Жути картони: Радуловић, Јекнић, Станић (Леотар), Комненић, Пушара, Перовић, Горановић (Младост). Црвени картони: Горановић (Младост) у 86. минуту.

ЛЕОТАР: Марковић 6,5, Андрић 6,5, Радуловић 5,5 (од 46. минута Станић 6,5), Шешељ 5,5, Ђајић 6 (од 85. минута Вучић), Сушић 6,5 (од 91. минута Јањић), Цимирот 6, Зечевић 6, Зорановић 6, Тодоровић 6, Јекнић 6.

МЛАДОСТ: Гузина 6,5, Салатић 6, Перовић 6, Горановић 6, Вицо 6, Пушара 5,5, Сушић 6, Андрић 6,5 (од 76. минута Мрковић), Комненић 6, Ћеранић 6, Вуковић 6 (од 73. минута Лозо 6).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Мирослав Станић (Леотар)

Текст: Чедомил Муцовић
Извор: Спорт 059

ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ: Текстове са портала Слободна Херцеговина, уз обавезно навођење извора и линк, могу да користе само они сајтови који користе српско писмо.