Гацко, 16. и 17. октобра – 39. Савезни фестивал српских гуслара


  • Овог викенда у Гацку ће се окупити најбољи гуслари из српских земаља. Погледајте ко све учествује на овом највећем српском 2гусларском сабору 

plakat

Петак, 16. октобра
од 12 часова дочек такмичара и гостију, Дом културе; потом  смјештај такмичара и гостију
17 часова: жреб за полуфинално такмичење, Дом културе
17, 30 часова: краћи састанак контролора, чланова жирија и  техничке комисије са предсједником ССГ и предсједницима савеза-чланица, Дом културе
19 часова: полуфинално вече, Дом културе

Субота, 17. октобра
13 часова: Сједница Извршног одбора Савеза српских гуслара, Дом културе
15 часова: Заједнички ручак за све учеснике Фестивала, ресторан “Планинка”
17 часова: жреб за финално тамичење, Дом културе
19 часова: Финално вече са проглашењем побједника, Дом културе

СПИСАК УЧЕСНИКА
1.ИВАН БУЛИЋ ДГ “ВОЈВОДА МОМЧИЛО“ ЖАБЉАК
2.СТЕВАН ВУЈАЧИЋ ДГ “МИНА РАДОВИЋ” ПОДГорица
3.НЕЂЕЉКО РОВЧАНИН ДГ “МИНА РАДОВИЋ” ПОДГорица
4.МИЛАДИН АНЂЕЛИЋ ДГ “МИНА РАДОВИЋ” ПОДГорица
5.ЖЕЉКО БУГАРИН ДГ “МИНА РАДОВИЋ” ПОДГорица
6.ИСАК СИМИЋЕВИЋ ДГ“ВОЈВОДА МОМЧИЛО“ ЖАБЉАК
7.ЛАЗАР МИКИЋ ДГ “МИНА РАДОВИЋ” ПОДГорица
8.ЗДРАВКО КНЕЖЕВИЋ ДГ“ЛАЗАР СОЧИЦА“ ПЛУЖИНЕ
9.МИЛАН ДАШИЋ ДГ “МИНА РАДОВИЋ” ПОДГорица
10.ГОРАН ВУКОВИЋ ДГ “ЛАЗАР СОЧИЦА“ ПЛУЖИНЕ
11.МИЛЕНКО КАЛЕЗИЋ ДГ “ЊЕГОШ“ДАНИЛОВГРАД
12.СЛАВКО ГОРАНОВИЋ ДГ“ЈЕВРЕМ УШЋУМЛИЋ“ НИКШИЋ
13.ДРАГОМИР ПЕРОВИЋ ДГ “МИНА РАДОВИЋ” ПОДГорица
14.МИРОСЛАВ ШИЉЕГОВИЋ “НЕВЕСИЊСКА ПУШКА“
15.ВИТОМИР АРСЕНИЋ ДГ“ФИЛИП ВИШЊИЋ“ ИСТОЧНО  САРАЈЕВО
16.МОМИР АВДАЛОВИЋ ДГ“ВОЈВОДА ЛУКА ВУКАЛОВИЋ“ ТРЕБИЊЕ
17.МИЛОШ ВУКОЈЕ ДГ“ВЛАТКО ВУКОВИЋ“БИЛЕЋА
18.ВУКАН ЂУКА-ДГ“ФИЛИП ВИШЊИЋ“БИЈЕЉИНА
19.ВАСО ЂОНДОВИЋ-ДГ“СТАРИНА НОВАК“ПАЛЕ
20.МИЛОРАД ЋЕКЛИЋ-ДГ “ТЕШАН ПОДРУГОВИЋ“ ГАЦКО
21.КОСТА ПЛАКАЛОВИЋ-ДГ“ГАВРИЛО ПРИНЦИП“ИСТОЧНО САРАЈЕВО
22.ВЛАДАН ПЕРОВИЋ-ДГ“ВОЈВОДА НЕЂЕЉКО ВИДАКОВИЋ“ТРЕБИЊЕ
23.НИКОЛА БОШКОВИЋ-ДГ“ТЕШАН ПОДРУГОВИЋ“ГАЦКО
24.БОШКО ГОЛИЈАНИН-ДГ“ГАВРИЛО ПРИНЦИП“ИСТОЧНО САРАЈЕВО
25.МИЛОШ ПАРОВИЋ-ДГ “ТЕШАН ПОДРУГОВИЋ“ ГАЦКО
26.ЉУБОМИР ПАВЛОВИЋ “ВУК МАНДУШИЋ“ ВРБАС
27.ЉУБИША АТЕЉЕВИЋ ДГ“ПЕТАР ПЕРУНОВИЋ ПЕРУН“ЗРЕЊАНИН
28.АЛЕКСАНДАР ТАУШАН ДГ“СТАРА ХЕРЦЕГОВИНА“БЕОГРАД
29.ЂОРЂЕ ТАНОВИЋ ДГ“СТАРА ХЕРЦЕГОВИНА“ БЕОГРАД
30.НИКОЛА ЈЕКНИЋ -ДГ“РАДОВАН БЕЋИРОВИЋ ТРЕБЈЕШКИ“ БЕОГРАД
31.МИЉАН ВУЈОВИЋ -ДГ“ВУК МАНДУШИЋ“ВРБАС
32.МАРКО ШЋЕПАНОВИЋ-ДГ“БАЈО ПИВЉАНИН“ЗЕМУН
33.ВЛАДИМИР БЕЉКАШ-ДГ“НИКОЛА ТЕСЛА“ОБРЕНОВАЦ
34.МИЈАТ КУЧ-ДГ“КАРАЂОРЂЕ“КРАГУЈЕВАЦ
35.БРАНКО НЕСТОРОВИЋ-ДГ“МИЛЕШЕВАЦ“ПРИЈЕПОЉЕ
36.СВЕТОЛИК ЛАЗОВИЋ-ДГ“КАРАЂОРЂЕ“КРАГУЈЕВАЦ
37.РАДОВАН ШОЈИЋ-ДГ“ЊЕГОШ“ВРБАС
38.БЛАГОЈЕ БОДИРОГА-ДГ“ВУК КАРАЏИЋ“БЕОГРАД
39.БАТРИЋ ЈОКАНОВИЋ-ДГ“БАЈО ПИВЉАНИН“-БЕОГРАД
40. БОРО БУКИЛИЋ-ДГ“НИКОЛА ТЕСЛА“ОБРЕНОВАЦ


ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ: Текстовe са портала Слободна Херцеговина, уз обавезно навођење извора и линк, могу да преносе само они сајтови који користе српско писмо



  1. ZLATA RADULOVIC Reply

    a gde su miso, rajko……e

Оставите коментар