АТЛЕТСКО ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ ЗА ВЕТЕРАНЕ: Јово Радош у 70. години освојио двије медаље

• У суботу, 25. маја 2019. године, у Београду на атлетском стадиону Републичког завода за спорт и медицину спорта на Кошутњаку. одржано је 18. отворено првенство Србије за ветеране у атлетици.

Организатор првенства био је Савез атлетских ветерана Србије.

На овом такмичењу наступио је као и претходних година угледни Херцеговац из Гајдобре проф. др Јово Радош који је и предсједник Савеза гуслара Србије.

Као члан Атлетског клуба Ветеран из Београда Радош је освојио двије медаље у бацачким дисциплинама (кугла и копље) .

У бацању кугле Радош је освојио друго место и сребрну медаљу, док је у бацању копља био трећи.

Проф. др Јово Радош и са својих 70 година доказао да може равноправно да се такмичи и у атлетским дисциплинама, мада је своје спортске квалитете показао у претходним деценијама у окриљу каратеа, џиу џице и маратона.

Радош наставља са спортским активностима, а ускоро планира да по 30. пут узастопно наступи на традиционалном Петровданском мини маратону који се трчи од православног храма у Бачкој Паланци до храма у његовој родној Гајдобри.

Т. Ћоровић

ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ: Текстове са портала Слободна Херцеговина, уз обавезно навођење извора и линк, могу да користе само они сајтови који користе српско писмо.